V Rokycanech začínají jarní prázdniny plné akcí
Prázdniny, ilustrační foto, zdroj: Pixabay
Prázdniny, ilustrační foto, zdroj: Pixabay

V Rokycanech začínají jarní prázdniny plné akcí

5 března, 2023 0 Od Pavel Žižka

Jarní prázdniny už děti z Plzeňska mají za sebou. V příštím týdnu čeká zasloužený odpočinek školáky z Rokycanska. Před jejich rodiči pak stojí výzva, jak své ratolesti zabavit. Třetí největší město Plzeňského kraje ale (nejen) na příští týden nabízí spoustu možností.3. 3. – 25. 6.  Náš soused brouk

Muzeum Dr. Bohuslava Horáka v Rokycanech připravila výstavu fotografií Vlastimila Procházky Náš soused brouk. Potrvá od 3. března do 25. června.

6. 3. Klube se dětský lesní klub

V Městské knihovně Rokycany se uskuteční informativní setkání k dětskému lesnímu klubu od 10 hodin. Více: https://www.rokyknih.cz/

6. 3. Kameny a kamínky pro zdraví i jako literární inspirace

Kameny a kamínky pro zdraví i jako literární inspirace je přednáška v Městské knihovně Rokycany dne 6. března od 14 do 16 hodin.

6. 3. – 10. 3.: Volné bruslení o jarních prázdninách

Od pondělí 6. března se dočkají žáci a studenti v okrese Rokycany jarních prázdnin. Zimní stadion nabídne volné bruslení každý den od 10.30 do 12.00 hodin, pravidelné volné bruslení je vždy v neděli od 17.00.

6. 3. – 10. 3.: Jarní příměstský tábor DDM

Dům dětí a mládeže Rokycany nabízí příměstský tábor pro děti od 6 let za cenu 2 000 Kč. V ceně je pestrý program, vstupy, bazén, bruslení, výtvarné tvoření, deskové hry, setkání se zvířátky, hry, soutěže či výlety. V ceně je také celodenní strava a pití. Bližší informace a přihlášky poskytnou M. Moulisová (723 890 686, mmoulisova@seznam.cz) nebo T. Černá (728 156 453, teresa.cerna@seznam.cz). Více informací je na webu Domu dětí a mládeže.

6. 3. – 10. 3. Příměstský tábor Bez nudy

Oddíl Divoká Orlice pořádá příměstský tábor pro děti ve věku 7 až 14 let. Součástí tábora jsou hry a soutěže, bowling, celodenní výlet na Šumavu, jízda sněžným skútrem, paintball, plavání, bruslení a na závěr týdne výlet do Prahy do Petřínského bludiště, Národního muzea i do Armádního muzea Žižkov. Cena je 2 600 Kč. Přihlášky a více informací jsou na webu Divoké Orlice. Na jarní prázdniny zároveň oddíl chystá zimní pobytový zájezd Na jarní prázdniny do Krkonoš. Více informací: https://www.facebook.com/divokaorlice

9. 3. Paleontologie Rokycanska aneb nejsou jen rokycanské kuličky

Paleontologie Rokycanska aneb nejsou jen rokycanské kuličky… Muzeum dr. Bohuslava Horáka v Rokycanech a Centrum paleobiodiverzity pořádají Cyklus tří přednášek. Přednáší doc. RNDr. Petr Kraft, CSc. od 17 hodin. Rezervace a předprodej vstupenek je v pokladně Muzea dr. Bohuslava Horáka. Přednáška se koná v sále Centra paleobiodiverzity, ulice Mládežníků 228 (bývalá zemědělská škola).

Pravidelné volné bruslení

Pravidelné volné bruslení se koná každou neděli od 17.00 do 18.30 hodin. Vstupné pro bruslící osobu je 50 korun, pro nebruslící doprovod 20 korun. Na volné bruslení je vhodné se vybavit rukavicemi, vhodnou přilbou nebo čepicí. Broušení bruslí probíhá ve středu od 16.45 do 17.30 hodin, v sobotu od 9.30 do 10.30 hodin a při volném bruslení. Sezona na zimním stadionu bude ukončena v neděli 2. dubna 2023.

Plavecký bazén

Plavecký bazén Rokycany je otevřen denně od 9 do 21 hodin.

Kondiční plavání

Plavecký bazén také nabízí každé pondělí a čtvrtek (mimo státních svátků a prázdnin) kondiční plavání v čase od 6.15 do 7.45 hodin.

Finská sauna

Město provozuje vedle plaveckého bazénu klasickou finskou saunu s ochlazovacím bazénkem. Sauna je v provozu v úterý až v pátek od 15 do 21 hodin, o víkendu od 17 do 21 hodin. Ve středu je určená pro ženy, v úterý a v pátek pro muže a společná je ve čtvrtek a o víkendech.

zdroj: Mgr. Adriana Jarošová, město Rokycany