V Rokycanech zahájili turistickou výzvu. Vyžene vás do kopců!
Rozhledna na Kotli, foto: Pavel Žižka, Poznejbrdy.cz
Rozhledna na Kotli, foto: Pavel Žižka, Poznejbrdy.cz

V Rokycanech zahájili turistickou výzvu. Vyžene vás do kopců!

7 dubna, 2023 0 Od Pavel Žižka

Rokycany nemáme zapsány mezi známými horskými středisky. To však neznamená, že by okolní krajina nebyla zajímavá. Hned nad třetím největším městem kraje se zvedají Brdy a i ostatní kopce v okolí mají co nabídnout. Na čtyři z nich můžete vystoupat i v rámci výzvy Zdolej čtyři vrcholy.

Vydat se na ně a zasloužit si za to odměnu můžete od začátku dubna až do září. „Na turistickou sezonu město připravuje pro občany i návštěvníky akci Zdolej čtyři vrcholy. Za vystoupání na vrcholy Kotle, Žďáru, Vršíčku a Čiliny získají účastníci dřevěné upomínkové kolečko od města a děti navíc sladkost. Více informací o akci bude zveřejněno na webu informačního centra,“ vysvětlila Anna Chromá z městského odboru školství a kultury, do jejíž gesce patří oblast cestovního ruchu. Zdolání všech čtyř kopců pak prokážete v informačním centru fotografiemi z vrcholů.

Turisté přitom do kopců nemusejí vystoupat jen na vlastní pěst, ale i v rámci některých dalších akcí. Například na 13. května připadá výročí otevření rozhledny na Kotli a zároveň se koná akce Klubu českých turistů Rokycanské pochody. O týden později se mohou zájemci těšit na známé Žďárské studánky.

zdroj: město Rokycany