Volit se bude i v dobřanské nemocnici. A je o to velký zájem!
Psychiatrická nemocnice v Dobřanech, zdroj: Psychiatrická nemocnice v Dobřanech
Psychiatrická nemocnice v Dobřanech, zdroj: Psychiatrická nemocnice v Dobřanech

Volit se bude i v dobřanské nemocnici. A je o to velký zájem!

11 ledna, 2023 0 Od Pavel Žižka

Prezidenta České republiky budou volit i pacienti Psychiatrické nemocnice v Dobřanech, a to jen v pátek 13. ledna 2023. Do zvláštního seznamu voličů se jich zapsalo 254. O volby doo Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky bývá zhruba poloviční zájem.

„Zajistili jsme hospitalizovaným oprávněným voličům místnost vybavenou tak, aby měli umožněnou tajnost hlasování. Kromě volební schránky a zástěny v ní nebude chybět ani česká vlajka. Imobilní nemocní nebo pacienti v karanténě budou moci volit své favority prostřednictvím přenosné schránky,“ uvedl ředitel nemocnice MUDr. Petr Žižka. Doplnil, že na průběh voleb budou dohlížet úřednice místního městského úřadu.

Volit se bude jen v pátek 13. ledna od 14.00. Poté, co všichni pacienti zapsaní ve zvláštním seznamu voličů odevzdají svůj hlas, bude volební schránka zapečetěna a odvezena na městský úřad.

Nemocnice zajišťuje hospitalizovaným pacientům uplatnit své volební právo ve všech druzích voleb. Zápis zájemců do zvláštního voličského seznamu organizují zdejší sociální pracovnice. Prezidentské volby se v nemocnici uskuteční ve spolupráci s Městským úřadem v Dobřanech.

zdroj: RNDr. Marie Fialová, Psychiatrická nemocnice v Dobřanech